Rok szkolny 2023/2024


Warsztaty muzyczne

Najstarsze klasy wzięły udział w warsztatach muzycznych poprowadzonych przez Panią Justynę i Pana Kamila.Dzieci miały okazję poznać gongi i misy tybetańskie a także zrelaksować się przy dzwiękach tych instrumentów.

Po zapoznaniu się z brzmieniem instrumentów ,dzieci obejrzały krótki film z ujęciami natury bez dzwięku (dżungla,rwąca rzeka ,mrówki,wąż...) i same utworzyły muzykę do filmu,na który na koniec zaproszeni zostali pozostali uczniowie.


Tłusty czwartek w ...sobotę!

''Wszelkie diety dziś na boku ,

  Tłusty Czwartek jest raz w roku! ''

 

Uczniowie naszej szkoły ,Nauczyciele oraz Zarząd Stowarzyszenia już od rana mogli spróbować pysznych pączków zakupionych przez Radę Rodziców.

BARDZO DZIĘKUJEMY !


Konkurs geograficzny ''Poznaj Polskę''

W klasach 4 i 5 odbył sie konkurs geograficzny ''Poznaj Polskę''.Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą : położenia Polski w Europie ,z jakimi krajami sąsiaduje ,największe miasta i rzeki Polski.

Brawa dla wszystkich uczestników za udział i wiedzę na temat Polski,a w szczególności dla laureatów:

Natalii,Noemie i Roberta.


Szkolna Msza Święta

''Wołek,wołek,wołek i osiołek.

Dzieciątko w żłóbeczku ,a w stajence chłód.

Kto stworzył świat cały?

Tylko jeden Bóg.''


Bajkowy Bal Karnawałowy

Karnawał w naszej szkole  był pełen wrażeń!Dzieci bawiły się na balu w rytmach muzyki,przebrane za swoje ulubione postacie z bajek i książek .Sala zamieniła się w miejsce pełne magii i śmiechu ,a dzieciaki wzięły udział w różnorodnych konkursach i zabawach przygotowanych przez Kolorowy.Parasol


Klasowy konkurs recytatorski

Celem konkursu jest promocja dziedzictwa kulturowego, jakim jest epopeja Adama Mickiewicza , jak również kształtowanie kultury żywego słowa,kształtowanie umiejętności retorycznych niezbędnych w wystąpieniach publicznych  oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów.

Gratulujemy!!!


Galette de roi

Podczas celebracji święta Trzech Króli, każdego roku 6 stycznia,   podaje się ciasto, w którym ukryty jest migdał. Kto go znajdzie, zostaje królową bądź królem migdałowym.


„Elekcja” odbywa się wedle ściśle określonego rytuału. Na początku, najmłodszy uczestnik uczty wślizguje się pod stół i na oślep wskazuje, jak powinny zostać rozłożone kawałki ciasta. Osoba, która trafi na tzw. la fève, przez cały dzień nosi specjalnie przygotowaną na tę okazję koronę i decyduje o zabawach, jakie będą tego dnia się w domu odbywały.


Jasełka szkolne

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu,które od wieków wpisane są w polską tradycję.

Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klasy czwartej i piątej pod opieką Pani Natalii Borowieckiej.Składamy im podziękowania za ogromny trud włożony w ich reżyserię i inscenizację .

Przedstawienie jasełkowe miało wśród uczniów za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa.Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa.

Przedstawienie było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia ,miłości ,zadumy i refleksji.


Dyplom

Dyplom dla naszej szkoły za udział w IV Międzynarodowej Przerwie na czytanie .


Dzień Trzech Króli

Dzień Trzech Króli jest wielkim świętem Objawienia Boga światu,po grecku zwanym Epifaneją, 

ustanowionym i obchodzonym już w III w. na pamiątkę hołdu, jak Trzej Królowie-Trzej Mędrcy ze Wschodu,z Indii,Persji i Arabii-Kacper, Melchior i Baltazar-złożyli Dzieciątku Jezus.


Życzenia noworoczne


Życzenia  Bożonarodzeniowe

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,

gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole,

Jest taki wieczór ,gdy gasną spory,znika nienawiść...

Wieczór , gdy łamiemy opłatek ,składamy życzenia...

To noc wyjątkowa ...Jedyna ...Niepowtarzalna...

Noc Bożego Narodzenia...

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Uczniom i ich Rodzicom ,Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły ,by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych.Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym,bez pośpiechu,trosk i zmartwień,a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy,zapach choinki,odgłos łamanego opłatka i cichutko płynące dzwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy,refleksji i wzruszenia,ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.

Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia ,wszelkiego dobra ,życzliwości,zdrowia,pomyślności oraz samych szczęśliwych zdarzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2024.

 


Życzenia świąteczne


Mikołajki

Magia świąt zawitała w progi naszej szkoły.

Mikołajki to nie tylko prezenty i luzniejszy dzień w szkole.To także wyjątkowa oprawa,niecodzienny klimat i odrobina magii.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zorganizowanie tego magicznego dnia.


Podziękowania

Boże Narodzenie to wyjątkowy, magiczny czas, a każdy moment poświęcony na tworzenie świątecznych ozdób, potęguje ten klimat. Świąteczne przygotowania w naszej szkole zawsze tworzą niepowtarzalną atmosferę.
Rada Rodziców włożyła wiele serca i pracy w przygotowania, zapewniając miłą świąteczną atmosferę, która wszystkim się udzieliła.
W imieniu dzieci i pracowników naszej szkoły, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ozdób, słodkości oraz pracę podczas świątecznego kiermaszu.
Dzięki Waszej wspaniałej pracy kiermasz przygotowany był perfekcyjnie!
Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszą Państwu przez cały następny rok. Życzymy, aby był to rok szczęśliwy i obfity w osobiste doznania, spełnił marzenia oraz by przyniósł wiele satysfakcji z dokonań Państwa dzieci.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Zakończył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców.

Przez dwa weekendy na terenie szkoły unosił się w powietrzu zapach świątecznych wypieków,cynamonu i czekolady.

Zakupić było można tradycyjne szopki,wieńce adwentowe,ozdoby choinkowe i świąteczne dekoracje.A wszystko to wykonane własnoręcznie przez Radę Rodziców.

Dla smakoszy nie zabrakło również kulinarnych pyszności i rozgrzewających napojów.


Pierwsza niedziela adwentu

''Czuwajcie więc, bo nie wiecie,kiedy pan domu przyjdzie''

Adwent to w kościołach chrześcijańskich okres poprzedzający Boże Narodzenie.

Czas ten ma przypominać wiernym oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.


Mickiewiczowskie Zaduszki

Młodzi artyści z klas VII-VIII przygotowali ucztę duchową czytając fragmenty II części ''Dziadów''oraz balladę ''Romantyczność'' Adama Mickiewicza ,a słowo czytane urozmaicili elementami dramy,by zaakcentować ,co w życiu człowieka jest naprawdę ważne.

Obrzęd ''Dziadów''przekazuje fundamentalne przesłanie:

Aby po śmierci uzyskać zbawienie,w doczesnym życiu należy kochać,współczuć i cierpieć.


Wystawa :Droga Do Niepodległości

Uczniowie mieli okazję zobaczyć akcesoria z początku XX wieku,poznać historię Polski a także spróbować herbatki prosto z samowara i pysznego suchara marszałka.

Wielkie podziękowania dla Pani Kucy i Pani Dobosz za przygotowanie wystawy i poprowadzenie warsztatów.


Msza Szkolna

Człowiek nigdy nie jest tak wielki jak wtedy,gdy klęczy przed Bogiem.

-Bł.Jan XXIII


#SzkołaDoHymnu


Konkurs plastyczny Kotylion na 11 listopada

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kotylionu w barwach Polski.
Jury oceniało zgodność z tematem konkursu,wygląd ,estetykę oraz oryginalny pomysł na pracę.Ważne było też zastosowanie ciekawych i nietypowych technik plastycznych. Mile widziane były techniki łączone i niestardardowe rozmiary prac.Warunkiem koniecznym było użycie barw symboli narodowych .

Pasowanie na ucznia

''Co my wiemy, to tylko kropelka.Czego nie wiemy,to cały ocean.''

-Isaac Newton

Pasownie na ucznia w naszej szkole.


Dzień Edukacji Narodowej

''Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu''.

Eliza Orzeszkowa

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz rodzicom za upominki i życzenia.

Klasa III pod czujnym okiem Pani Teresy zorganizowała zabawne przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej .

Uczniowie nie zapomnieli również o tradycyjnych laurkach.

Dziękujemy!!!


Msza Szkolna

7 pazdziernika odbyła się Szkolna Msza Święta z udziałem dzieci , którą poprowadził Ksiądz Piotr. Wszystkie dzieci otrzymały różańce .

Oprawą artystyczną zajęła się Pani Teresa. 


Przerwa na czytanie

#przerwanaczytanie

Dziś nasza szkoła wzięła udział w akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.Celem ,oprócz pobicia zeszłorocznego rekordu, jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej i zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole.


Światowy Dzień Jabłka

Światowy Dzień Jabłka -tego dnia w szkołach organizowane są zajęcia ,podczas których dzieci mogą dowiedzieć się ,jakie są właściwości jabłek ,jak się je uprawia i dlaczego powinno się je jeść.Przekazywanie 

tej wiedzy jest urozmaicane różnymi zabawami i konkursami .

Jałko to symbol polskiego rolnictwa.


W poszukiwaniu jesieni ...


Sprzątanie Świata

16 września nasi uczniowie wzięli udział w akcji Sprzątania Świata.

Celem akcji było zwrócenie uwagi dzieci na naturę i obowiązek dbania o nią,utrzymywania czystości wokół siebie,szczególnie w otoczeniu środowiska naturalnego.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

''Szkoła jest naszym paszportem na przyszłość, ponieważ jutro należy do tych ,którzy przygotowują się do stawienia temu czoła.''

Malcolm X