Rok szkolny 2022/2023

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny ''Święty Jan Paweł II w oczach dziecka'' poświęcony Papieżowi Polakowi zorganizowany przez Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim został rozstrzygnięty 21 X 2022 roku. Niestety żaden z naszych uczniów nie został laureatem konkursu w Polsce ,zatem nasza szkoła postanowiła nagrodzić ich uczestnictwo i wszyscy otrzymali dyplomy, książki i gry edukacyjne.

Gratulujemy!

''Być Polakiem''

''Polska -to taka kraina,

która się w sercu zaczyna(. . .)''Ryszard Przymus

11 listopada 2022r.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy

dużo zdrowia, siły i nadziei na drodze ku lepszej przyszłości.

11 listopada 2022

''Wolność nie jest dana raz na zawsze .Trzeba ją zdobywać na nowo (. . .)''Jan Paweł II

W 1918 roku po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i odzyskało  niepodległość.

Jak co roku, ten radosny fakt był powodem naszego świętowania. Klasa V aktywnie włączyła się w obchody tego święta przygotowując przedstawienie pod czujnym okiem Pani Marty, a klasa II wyrecytowała wraz z Panią Teresą wiersz z tej okazji. Godnie uczciliśmy więc 104 rocznicę Święta Niepodległości, kultywując pamięć o historii i tradycji.

#SzkołaDoHymnu

Cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w corocznej akcji ,której patronem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki - #SzkołaDoHymnu

Podobnie jak w ubiegłym roku ,wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy by uczcić pamięć i oddać hołd Polakom biorącym udział i poległym w walce o niepodległość naszego kraju.

''Spotkać się to początek, zgodzić się to postęp, pracować razem to sukces.''

Henry Ford

15 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Klasy VI,VII i VIII przygotowały zabawne przedstawienie. Odbyła się ''Gala jabłkowa''  a kucharz Mateusz upiekł nam na osłodzenie tego dnia ''idealnego ucznia''.

Możemy być dumni z naszych podopiecznych!

Pasowanie na ucznia

''Co wiemy ,to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean''

Isaak Newton

15 października w progach naszej szkoły odbyło się pasowanie na ucznia .Nasi pierwszoklasiści wspaniale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami ,pokazali ,iż są gotowi pilnie wypełniać obowiązki ucznia i z powodzeniem mogli przystąpić do uroczystego ślubowania.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się 11 września szkolną Mszą Świętą.

W sobotę 17 września po krótkim zebraniu z rodzicami odbyły się pierwsze zajęcia dydaktyczne.