ROK SZKOLNY 2019/2020


Nowy rok szkolny czas zacząć!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie niedzielną mszą świętą w parafialnej kaplicy, której przewodniczył Ks. Proboszcz Marian Falenczyk. W sobotę uczniowie, których co roku przybywa, poznali swoje panie, nowe siostry katechetki oraz nowych kolegów i koleżanki.


Dzień nauczyciela

Jak co roku, nasi uczniowie i ich rodzice pamiętali o święcie nauczycieli. Po krótkim występie dzieci nauczyciele i siostry katechetki otrzymali upominki. Serdecznie dziękujemy!


Malowanie szkoły

W czasie jesiennych ferii nie wszyscy odpoczywali! W dniach od 21 do 31 października 2019 odbyło się malowanie sal szkolnych. Poniżej relacja fotograficzna w tego przedsięwzięcia, w którym wzięło czynny udział kilkoro rodziców naszych uczniów. Rezultat jest imponujący! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by nasi uczniowie uczyli się w czystych pomieszczeniach.


Adwent i kiermasz świąteczny


Tak się uczymy...

Dzięki pomocy ORPEGu i Stowarzyszeniu Wspólnota Polska nasi uczniowie mogą uczyć się z pięknych, polskich podręczników. Wszystkie dzieci pełne zapału zabrały się do nauki języka polskiego, historii, geografii i religii. Życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki w tym roku szkolnym!


Mikołajki i szkolny opłatek

Chociaż tego roku Mikołaj miał małe opóźnienie, to przybył do naszej szkoły przywitany przez wszystkich z wielkim entuzjazmem.


Jasełka

Na początku stycznia, w piękne niedzielne popołudnie przenieśliśmy się do ... NIEBA, gdzie przed wiekami dobry Bóg przygotowywał swój plan zbawienia ludzkości ... a potem do Betlejem, gdzie narodziło się Dzieciątko Jezus...

Wszystko dzięki wspaniałemu przedstawieniu Jasełek przygotowanemu przez nasze katechetki: siostrę Danielę i siostrę Filipę. Dziękujemy im za pracę i za poświęcony czas, który zaowocował wzruszającym przedstawieniem. Dziękujemy wszystkim małym i większym aktorom, którzy pokazali swój aktorski talent. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w zorganizowaniu spektaklu. 


I stało się... 16-tego listopada uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dziękujemy pani Ani za profesjonalne przygotowanie dzieci do występu, w czasie którego mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie naszych pierwszaków. Brawo! Życzymy wielu sukcesów i zawsze niegasnącego zapału do nauki.


Bal Karnawałowy - TANECZNE PODRÓŻE

Czas karnawału uświetniliśmy, jak co roku, wspaniałym balem, podczas którego dzieci przebrane w różnorakie stroje tanecznymi krokami udały się w wiele zakątków świata. Uczestnicy mieli okazję zatańczyć francuskiego kankana, greckiego zorbę, belgijską "belgijkę", chiński taniec smoka, amerykańskiego twista, hiszpańską makarenę, wiedeńskiego walca i oczywiście nie mogło zabraknąć dostojnego, polskiego poloneza. Były też zabawy z balonami, kapeluszem, przechodzenie pod tyczką i do tego świetna muzyka. Uczniowie (i nie tylko) bawili się wyśmienicie!!! Niech żałują Ci, których nie było! Dziękujemy szczególnie pani Kasi, która z niewyczerpaną energią zagrzewała wszystkich do zabawy, a także pani Marcie i pani Justynie, które uczyły nas nowych tańców oraz pani Anecie za wsparcie. Bal nie udałby się, gdyby nie pomoc rodziców, którzy zrobili piękną dekorację, przynieśli poczęstunek, pracowali przy porządkowaniu sal. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


ROK SZKOLNY 2018/2019


Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny, pracowity, obfity w wiele wydarzeń dobiegł końca. Zakończyliśmy go uroczystą mszą świętą i tradycyjnym rozdaniem świadectw, dyplomów i nagród książkowych. Podziękowaliśmy także siostrze Renacie za jej zaangażowanie i pracę w naszej szkole przez ostatnie trzy lata. Życzymy jej błogosławieństwa Bożego w nowej placówce. Współpracę z nami zakończyła również pani Kasia N. Jej także składamy podziękowania i życzymy wielu sukcesów i satysfakcji w nowym miejscu pracy.

UDANYCH WAKACJI!


Wycieczka szkolna do Chateau de Breteuil

Na początku czerwca miała miejsce szkolna wycieczka do Chateau de Breteuil. Poza tym, że dopisała nam pogoda, mieliśmy możliwość przenieść się w czasie. Wylądowaliśmy w roku 1900...a resztę zobaczcie na zdjęciach.


Dzień Rodziny

"Rodzina, rodzina zawsze razem się trzyma..."

Pod takim hasłem odbył się nasz Dzień Rodziny i piknik, na którym ... oj działo się, działo...

Uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, by zrobić prezent dla swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. A rodzice nie pozostali dłużni i wykonali wspaniałą inscenizację "Rzepki" J. Tuwima z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy świetnie się bawili na pikniku, który odbył się w ogrodzie parafialnym.


Rocznica I Komunii Świętej


Niedziela Palmowa oraz konkurs wielkanocnych pisanek

Niedzielę Palmową uświetniła nam prezentacja regionalnych palm, które trzymały dzieci ubrane w piękne regionalne stroje. Dziękujemy rodzicom z Rady Rodziców, którzy nie szczędzili czasu i pomysłów, by przybliżyć tę piękną tradycję naszym uczniom.

Poza tym mieliśmy okazję podziwiać kreatywność i zdolności plastyczne dzieci, które wzięły udział w konkursie "Wielkanocnych Pisanek".


Wycieczka do Biblioteki Polskiej w Paryżu


"W karnawale, w karnawale wybieramy się na bale..."

...więc i u nas nie zabrakło prawdziwego balu przebierańców. Tym razem wszyscy bawili się na kolorowej, roztańczonej oraz pełnej konkursów i niespodzianek "Wyspie Tańczących Bamboszy".


Jasełka

A o narodzinach Jezusa przypomnieliśmy sobie oglądając tradycyjne Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem s. Renaty.


Wigilia i konkurs ozdób choinkowych

Pielęgnując polskie tradycje, nie mogliśmy zapomnieć o Wigilii Bożego Narodzenia. Wspólnie ubieraliśmy choinkę, dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i jedliśmy polskie potrawy przygotowane przez rodziców.


Wizyta Św. Mikołaja

Jak wiadomo na początku grudnia do wszystkich dzieci przychodzi Św. Mikołaj. Nie zapomniał także odwiedzić naszej szkoły i obdarować prezentami wszystkich uczniów. Dziękujemy!


"Alfabet Niepodległości" - spotkanie z autorką książki, panią Anną Skowrońską

O Polsce z czasów zaborów pięknie opowiadała nam, zaproszona przez Macierz Szkół Polskich we Francji, pani Anna Skowrońska, autorka książki dla dzieci pt.:"Alfabet Niepodległości". Uczniowie w uwagą i ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści, a w podziękowaniu zaśpiewali piosenkę: "Co to jest niepodleglość?".


Pasowanie pierwszoklasistów

Jak co roku dzieci z klasy I zostały uroczyście przyjęte do grona społeczności szkolnej. Ślubowały być wspaniałymi uczniami i godnie reprezentować Polskę na francuskiej ziemi.


Uroczysta msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego.

2 września o godz. 11.30 odbyła sie msza święta rozpoczynająca nowy rok szkolny i katechetyczny  w parafii w Arcueil, przy której mieści sie Polska Szkoła im. Jana Pawła II. Eucharystii z udziałem dzieci, ich rodziców, nauczycieli i katechetów przewodniczył ks. Proboszcz Marian Falenczyk, który na koniec mszy świętej tradycyjnie poświecił przybory i tornistry naszych uczniów.

 

POWODZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!!!

 


Rok szkolny 2017/2018


Obchody 10-lecia szkoły i poświęcenie sztandaru

Dnia 24 czerwca 2018 roku obchodziliśmy ważne dla naszej szkoły święto - 10-lecie działalności Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II. Najważniejszym punktem programu było poświęcenie sztandaru szkoły, który został sfinansowany przez Ambasadę Polski w Paryżu.

W uroczystej mszy świętej uczestniczyli znamienici goście: pan Radca Minister, pełniący funkcję zastępcy ambasadora RP w Paryżu, Tomasz Majchrowski, pani konsul Beata Jeśko oraz siostra Gabriela, założycielka szkoły, a także nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Mszę świętą celebrował ks. Krzysztof Hermanowicz.

Po mszy świętej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli, podczas którego dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze...

Po przemowie pan Tomasz Majchrowski złożył gratulacje i wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego "Patron szkoły  św. Jan Paweł II", a pani Beata Jeśko uścisnęła dłonie i przekazała nagrody zwycięzcom konkursu czytelniczego.

Kolejnym punktem było wręczenie świadectw i zasłużonych nagród wszystkim uczniom, którzy ciężko pracowali w tym roku szkolnym.

Na koniec wszyscy zostali zaproszenie na poczęstunek i wystawę zdjęć z dziesięcioletniej działalności szkoły. Nie zabrakło też urodzinowego tortu i wspólnego toastu.


Wycieczka szkolna do Provins z okazji Dnia Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy w średniowiecznym klimacie, odwiedzając miasteczko Provins. Było wiele atrakcji, a zdjęcia niech stanowią dowód i zachętę do rodzinnego zwiedzania :)


Majowe święta

Tego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości złożenia kwiatów przy grobie nieznanego żołnierza Pod Łukiem Triumfalnym przy udziale pana Ambasadora RP w Paryżu. Ubrani w stroje regionalne dumnie reprezentowali nasza ojczyznę Polskę.

Kilkoro dzieci wraz z rodzicami wzięło udział w ceremonii przywitania obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Katedrze Notre Dame w Paryżu. Było to piękne wydarzenie!