Rok szkolny 2021/2022


Zakończenie roku 2021/2022

Serdecznie Wam dziękujemy i liczymy na równie owocną współpracę w nowym roku szkolnym.

Wszystkim życzymy słonecznych i pełnych radości wakacji!


Pielgrzymka Polaków na wzgórze Montmartre do Bazyliki Sacré-Coeur


Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego "Tajemnica w polskiej literaturze"

Konkurs recytatorski pod hasłem „Tajemnica w polskiej literaturze” organizowany przez Ambasadę RP w Paryżu we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Lyonie zakończył się! A nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca na każdym etapie konkursu🏅Na podium swoich kategorii wiekowych stanęły Viviane i Nina 👏 Gratulacje!

Konkurs czytelniczy

Znamy największe czytelniczki naszej szkoły! To Alice z zerówki oraz Julia i Klaudia z drugiej klasy! 👏

W tym roku biblioteka szkolna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Wszystkim czytelnikom należy się wielka pochwała. 
Gratulujemy i życzymy samych pasjonujących spotkań z literaturą 📚Czytajcie dalej!

4.06.2022 Warsztaty edytorskie i dzień dziecka

Dzisiaj mieliśmy wiele atrakcji! 
Oprócz popołudniowych zabaw z okazji dnia dziecka, rano wszystkie klasy uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez studentów filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nasi goście, którzy specjalizują się w edytorstwie, opowiedzieli nam o historii druku i o tym, jak powstają książki 📚📗📖. 
Bardzo dziękujemy za warsztaty i zapraszamy ponownie!

Później była zabawa ;)


Kochamy Mamy

Najlepsze życzenia dla wszystkich Mam!


Wymiana ze szkołą w Zbąszyniu

Klasa I od wielu miesięcy prowadzi korespondencję z zaprzyjaźnioną szkołą w Zbąszyniu. Dzieci wysyłają do siebie listy, prace plastyczne, nagrania i w ten sposób lepiej poznają realia życia i uczenia się w Polsce i za granicą. Tym razem otrzymaliśmy od koleżanek i kolegów z Polski kartki wielkanocne oraz kartki na Dzień Niezapominajki, który w Polsce obchodzimy 15 maja.

Zobaczcie jak przebiegła wymiana. Poniżej zdjęcia naszych uczniów z upominkami, nasza szkolna gazetka oraz wizyta Pani Hani w szkole w Zbąszyniu i wręczenie uczniom prac wykonanych przez naszą pierwszą klasę. 


Rozstrzygnięcie konkursu na pisankę wielkanocną

Po długiej przerwie majowej wróciliśmy dziś do szkoły z nową energią! Poznaliśmy też zwycięzców konkursu na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Dziękujemy za udział w zabawie i serdeczniegratulujemy! 👏

Konkurs na pisankę wielkanocną

Tak prezentują się prace przygotowane przez uczniów na konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną 😍 Jego rozstrzygnięcie odbędzie się po przerwie wiosennej, 14 maja.

Wielkanoc w naszej parafii

Kolorowa Niedziela Palmowa

Adoracja Chrystusa i święcenie pokarmów


Zwycięzcy szkolnego etapu konkursu recytatorskiego

Zakończył się etap szkolny konkursu recytatorskiego pod hasłem „Tajemnica w polskiej literaturze” organizowanego przez Ambasadę RP w Paryżu.

Jesteśmy pod wrażeniem Waszej pracy! Poziom był bardzo wyrównany, wszyscy pięknie się spisali i profesjonalnie zaprezentowali wybrane wiersze.

Na razie do finału ogólnokrajowego zakwalifikowali się : Kacper Ł. (1. grupa wiekowa), Kaya W. (3. grupa) i Nina Ł. (4 grupa), a pozostali czekają jeszcze na ocenę jury konkursu.

Gratulujemy!


9 kwietnia 2022

Przyszła wiosna, a z nią zając Wielkanocny!

Pierwszaki wzięły udział w konkursie czytania. 

Gratulacje dla Wiktora H., który zajął pierwsze miejsce!


Kiermasz Wielkanocny, 2 kwietnia 2022

Pierwszy dzień kiermaszu za nami, dziękujemy za Państwa obecność. Zapraszamy jutro oraz w przyszły weekend! 


Solidarnie z Ukrainą

Otrzymaliśmy list od Liceum nr 10 ze Lwowa z podziękowaniami za wszystkie dary, które udało się zebrać dzięki Państwa szczodrości.

Bardzo serdecznie Wszystkim dziękujemy.


19 marca 2022

Rekolekcje Wielkopostne

Dzisiaj odbyły się rekolekcje dla uczniów naszej szkoły, które poprowadził Ks. Mirosław Mejzner. Dziękujemy za wspólną modlitwę i refleksję wielkopostną. 

Nie zapominajmy o naszych wschodnich sąsiadach

Przypominamy, że zbiórka dla potrzebujących z Ukrainy dalej trwa. Nasza pomoc jest wciąż potrzeba, zachęcamy do przynoszenia niezbędnych produktów, przede wszystkim żywności długoterminowej - wszelkiego rodzaju kasz, dań gotowych do zalania wrzątkiem, batonów i konserw. Przydatne będą też ubrania, zabawki, środki czystości, bielizna, koce i śpiwory oraz power banki. W szkole zbierane są również pieniądze, które przeznaczymy na zakup tychże produktów.


16 marca 2022

Nasze paczki dotarły dzisiaj do Lwowa!

Część ubrań trafi do domu dziecka we Lwowie. Lekarstwa zostały przekazane do szpitala dziecięcego i wojskowego w Charkowie.

Dzięki pomocy wolontariuszy w Polsce udało się też kupić i przekazać świeże warzywa i owoce.

Szczególnie chcemy podziękować firmie transportowej SpeedBus i panu Kazimierzowi za pomoc w przewozie paczek!

Dziękujemy Wszystkim darczyńcom z całego serca!


Zbiórka darów dla Ukrainy, 12 marca 2022

Podczas gdy dorośli pracowali przy pakowaniu zgromadzonych rzeczy, nasi uczniowie przygotowywali listy i rysunki dla uczniów we Lwowie.

Jesteśmy z Wami!  🇺🇦 🇵🇱

Wszystkie dary trafią do Liceum nr 10 imienia świętej Marii Magdaleny we Lwowie.


Bal karnawałowy, 19 lutego 2022

To była świetna zabawa! Były tańce połamańce, przebierańce, wężyki i limbo! A wszystko w cudownej, karnawałowej atmosferze. Po takich wrażeniach, pora odpocząć. Życzymy wam miłych ferii!


Jasełka szkolne, 13 lutego 2022


Rozstrzygnięcie konkursu na dekorację świąteczną

15 stycznia poznaliśmy zwycięzców konkursu. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: 0-III i IV-VIII. Tak prezentuje się klasyfikacja:

 

Grupa 0 - III

 

I miejsce:

Wiktoria kl. III

Adrianna kl. III

Gabriel kl. I

 

II miejsce:

Maja kl. I

Maria kl. 0

Jan kl. 0

 

III miejsce:

Klara kl. II

Vivienne kl. 0

Emilia kl. III

 

Grupa IV-VIII

 

I miejsce:

Gabriel kl. VII

 

II miejsce:

Lena kl. VI

Louise kl. VI

 

III miejsce:

Kaya kl. VI

Mateusz kl. V

 

Nagroda publiczności : Wiktoria kl. III

 

Serdecznie wszystkim gratulujemy! Święto Trzech Króli i tradycyjna francuska galette des rois

Kto znalazł figurkę i został królem i królową? 


Zbąszyń-Arcueil, Arcueil-Zbąszyń, czyli wymiana kartek świątecznych

To już kolejny raz, kiedy podopieczni pani Hani Zaworonko i uczniowie drugiej klasy szkoły w Zbąszyniu wysyłają do siebie listy. Tym razem wymieniliśmy się kartkami świątecznymi. Dziękujemy i pozdrawiamy dzieci i nauczycieli ze Zbąszynia. Liczymy na dalszą korespondencję!

 

Poniżej zdjęcia, na których uczniowie ze Zbąszynia czytają nasze listy i przygotowują dla nas kartki oraz nasza klasa I pozdrawiająca koleżanki i kolegów z Polski.


Konkurs na dekorację świąteczną

Dziękujemy za wszystkie prace konkursowe! Jury będzie miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzcę.


Opłatek i kolędowanie

11 grudnia 2021, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się w Kaplicy na wspólne kolędowanie i symboliczne podzielenie się opłatkiem. Dziękujemy za Państwa udział!


Święty Mikołaj w szkole!

Wczoraj, tj. 4.12.21, do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj! Przywitaliśmy go piosenką i wierszami, On natomiast podarował nam prezenty. Dziękujemy!


Kiermasz Adwentowy

Za nami pierwsze dni Kiermaszu, a powtórka za tydzień, w weekend 4 i 5 grudnia. Przypominamy, że zysk zostanie przeznaczony na zakup nowych lektur szkolnych. Dziękujemy za Państwa udział i serdecznie zapraszamy!


Nowy rok liturgiczny i jego symbole


Sobota, 20 listopada...

... a my już zaczynamy przygotowania do Świąt!

Na ostatniej lekcji robiliśmy kartki na Kiermasz Świąteczny, w których pomogła nam nasza niezastąpiona Rada Rodziców. Kiermasz rozpocznie się w przyszły weekend, 27 listopada. Więcej informacji wkrótce!#SzkołaDoHymnu

Z okazji obchodów Święta Niepodległości odśpiewaliśmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego".

 

W tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu, w której uczestniczą uczniowie szkół w całej Polsce oraz placówek polonijnych na całym świecie!


Wszystkich Świętych na cmentarzu Père-Lachaise

Na spacerze po cmentarzu Père-Lachaise zauważyliśmy wiele zniczy przygotowanych przez Radę Rodziców naszej szkoły. Jak miło, że jesteśmy razem w tym podniosłym dniu i dbamy o pamięć zmarłych.


Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia

16 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, w ramach którego odbyła się również uroczystość pasowania na ucznia. Nasi pierwszoklasiści pokazali, że są gotowi pilnie wypełniać swoje obowiązki szkolne i oficjalnie dołączyli do grona uczniów szkoły. Podczas ślubowania uczniowie zostali pasowani przez naszego gościa honorowego - Pana Konsula Andrzeja Szydło, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym uroczystym dniu.

Na zakończenie klasa IV zaskoczyła nas zabawnym przedstawieniem o trudach pracy nauczyciela. Był śmiech, wzruszenia i wielka duma z naszych uczniów!  


Wycieczka do Montmorency

W niedzielę, 10 października 2021 r., odbyła się wycieczka do Montmorency, podczas której zwiedziliśmy kolegiatę św. Marcina oraz oddaliśmy hołd naszym rodakom pochowanym na cmentarzu Les Champeaux. Szczególnym punktem wycieczki było złożenie kwiatów na grobie Cypriana Kamila Norwida, którego dwusetna rocznica urodzin wypada w tym roku. 

Po zwiedzaniu skorzystaliśmy z pięknej pogody i spędziliśmy miło czas na pikniku w Ośrodku Księży Pallotynów.


Rok Szkolny 2021/2022

Dnia 5 września Mszą Świętą rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022. W sobotę 11 września po krótkim zebraniu z rodzicami odbyły się pierwsze zajęcia.


Rok  Szkolny  2020/2021

 W Niedzielę 16 Maja uczciliśmy  imieniny ,urodziny i rocznicę święceń  kapłańskich  Naszego Księdza Proboszcza Mariana Falenczyka.


 

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców pod poniższym adresem można obejrzeć zdjęcia z zakończenia roku 2020/2021

https://photos.app.goo.gl/b8PT6TXXvV67j22d8

 

Zakończenie roku 2020/2021


Pożegnanie Siostry Aleksji i Siostry Damiany


Pielgrzymka szkolna do Bazyliki Świętej Teresy w Lisieux i plaża w Cabourg

 

Dnia 13.06.2021 odbyła się pielgrzymka do Lisieux. Mieliśmy okazję uczestniczyć w Bazylice we Mszy Św. Zwiedziliśmy muzeum, które przedstawia życie św. Tereski od dzieciątka Jezus, oraz Klasztor karmelitanek, gdzie znajduje się zabalsamowane ciało Świętej. 

 

 

Skorzystaliśmy również z pięknej pogody i udaliśmy się do pobliskiego miasteczka Cabourg na plażę,gdzie wszyscy dobrze się bawili.

Dzień Dziecka

To był dzień! Piękna pogoda, zabawy, muzyka i pyszny poczęstunek! Niech żyją dzieci! 


Święta Majowe

1  Maja - Święto Pracy

2  Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3  Maja - Święto Konstytucji 3 Maja, Święto Maryi Królowej PolskiŚwięta Wielkanocne

 Tuż przed Niedzielą Palmową dzieci otrzymały upominki wielkanocne, wywieszono prace kl.1 i kl.2  oraz odbył się mały przedświąteczny kiermasz.


Konkurs recytatorski klas I i II

Biega, krzyczy pan Hilary:

"Gdzie są moje okulary?"

 

20 marca odbył się konkurs recytatorski klas I i II. Uczniowie zaprezentowali wiersz Juliana Tuwima p.t. "Okulary". 


Pora na karnawał

A po Świętach... pora na karnawał! W tę sobotę ubraliśmy się w kolorowe stroje i rozpoczęliśmy karnawał! Malowaliśmy maski, w których później poszliśmy na szkolny bal karnawałowy. 


Pasowanie na ucznia

Udało się pomimo ciężkich czasów uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowania i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dziękujemy Pani Hani za przygotowanie uczniów. Brawo dla wszystkich. Życzymy wielu sukcesów i niekończącej się ochoty do nauki.

Zakończyliśmy okres świąteczny wspólnym kolędowaniem w kaplicy NPNMP. Jedna z uczennic, Kaya, przygrywała nam na dawnym instrumencie - Viola da gamba, popularnym w renesansie i baroku.