ROK SZKOLNY 2019/2020


Nowy rok szkolny czas zacząć!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie niedzielną mszą świętą w parafialnej kaplicy, której przewodniczył Ks. Proboszcz Marian Falenczyk. W sobotę uczniowie, których co roku przybywa, poznali swoje panie, nowe siostry katechetki oraz nowych kolegów i koleżanki.


Tak się uczymy...

Dzięki pomocy ORPEGu i Stowarzyszeniu Wspólnota Polska nasi uczniowie mogą uczyć się z pięknych, polskich podręczników. Wszystkie dzieci pełne zapału zabrały się do nauki języka polskiego, historii, geografii i religii. Życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki w tym roku szkolnym!


"Dzień Nauczyciela"

Jak co roku, nasi uczniowie i ich rodzice pamiętali o święcie nauczycieli. Po krótkim występie dzieci nauczyciele i siostry katechetki otrzymali upominki. Serdecznie dziękujemy!


Malowanie szkoły

W czasie jesiennych ferii nie wszyscy odpoczywali! W dniach od 21 do 31 października 2019 odbyło się malowanie sal szkolnych. Poniżej relacja fotograficzna w tego przedsięwzięcia, w którym wzięło czynny udział kilkoro rodziców naszych uczniów. Rezultat jest imponujący! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by nasi uczniowie uczyli się w czystych pomieszczeniach.


Święto Niepodległości

W niedzielę 10 listopada po szkolnej mszy świętej odbyło się spotkanie integracyjne rodzin zorganizowane przez Radę Rodziców z okazji Dnia Niepodległości. Przy kawie, cieście i polskich daniach można było zobaczyć ciekawą wystawę zdjęć polskich grobów w Paryżu oraz spotkać się z panią Hanną Zaeoronko-Olejniczuk, autorką książki "Na obcej ziemi". 

Pasowanie na ucznia

I stało się... 16-tego listopada uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dziękujemy pani Ani za profesjonalne przygotowanie dzieci do występu, w czasie którego mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie naszych pierwszaków. Brawo! Życzymy wielu sukcesów i zawsze niegasnącego zapału do nauki.


Adwent i kiermasz świąteczny

Tegoroczny adwent rozpoczęliśmy mszą świętą, na której dzieci w strojach z różnych regionów Polski zaniosły przed ołtarz adwentowe wieńce i lampiony. Na kiermaszu zorganizowanym przez Radę Rodziców można było kupić świąteczne dekoracje, ozdoby, pierniczki oraz książki z kolędami.