Rozstrzygnięcie konkursu na dekorację świąteczną

15 stycznia poznaliśmy zwycięzców konkursu. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: 0-III i IV-VIII. Tak prezentuje się klasyfikacja:

 

Grupa 0 - III

 

I miejsce:

Wiktoria kl. III

Adrianna kl. III

Gabriel kl. I

 

II miejsce:

Maja kl. I

Maria kl. 0

Jan kl. 0

 

III miejsce:

Klara kl. II

Vivienne kl. 0

Emilia kl. III

 

Grupa IV-VIII

 

I miejsce:

Gabriel kl. VII

 

II miejsce:

Lena kl. VI

Louise kl. VI

 

III miejsce:

Kaya kl. VI

Mateusz kl. V

 

Serdecznie wszystkim gratulujemy! Święto Trzech Króli i tradycyjna francuska galette des rois

Kto znalazł figurkę i został królem i królową? 


Zbąszyń-Arcueil, Arcueil-Zbąszyń, czyli wymiana kartek świątecznych

To już kolejny raz, kiedy podopieczni pani Hani Zaworonko i uczniowie drugiej klasy szkoły w Zbąszyniu wysyłają do siebie listy. Tym razem wymieniliśmy się kartkami świątecznymi. Dziękujemy i pozdrawiamy dzieci i nauczycieli ze Zbąszynia. Liczymy na dalszą korespondencję!

 

Poniżej zdjęcia, na których uczniowie ze Zbąszynia czytają nasze listy i przygotowują dla nas kartki oraz nasza klasa I pozdrawiająca koleżanki i kolegów z Polski.


Konkurs na dekorację świąteczną

Dziękujemy za wszystkie prace konkursowe! Jury będzie miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzcę.


Opłatek i kolędowanie

11 grudnia 2021, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się w Kaplicy na wspólne kolędowanie i symboliczne podzielenie się opłatkiem. Dziękujemy za Państwa udział!


Święty Mikołaj w szkole!

Wczoraj, tj. 4.12.21, do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj! Przywitaliśmy go piosenką i wierszami, On natomiast podarował nam prezenty. Dziękujemy!


Kiermasz Adwentowy

Za nami pierwsze dni Kiermaszu, a powtórka za tydzień, w weekend 4 i 5 grudnia. Przypominamy, że zysk zostanie przeznaczony na zakup nowych lektur szkolnych. Dziękujemy za Państwa udział i serdecznie zapraszamy!


Nowy rok liturgiczny i jego symbole


Sobota, 20 listopada...

... a my już zaczynamy przygotowania do Świąt!

Na ostatniej lekcji robiliśmy kartki na Kiermasz Świąteczny, w których pomogła nam nasza niezastąpiona Rada Rodziców. Kiermasz rozpocznie się w przyszły weekend, 27 listopada. Więcej informacji wkrótce!#SzkołaDoHymnu

Z okazji obchodów Święta Niepodległości odśpiewaliśmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego".

 

W tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu, w której uczestniczą uczniowie szkół w całej Polsce oraz placówek polonijnych na całym świecie!


Wszystkich Świętych na cmentarzu Père-Lachaise

Na spacerze po cmentarzu Père-Lachaise zauważyliśmy wiele zniczy przygotowanych przez Radę Rodziców naszej szkoły. Jak miło, że jesteśmy razem w tym podniosłym dniu i dbamy o pamięć zmarłych.


Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia

16 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, w ramach którego odbyła się również uroczystość pasowania na ucznia. Nasi pierwszoklasiści pokazali, że są gotowi pilnie wypełniać swoje obowiązki szkolne i oficjalnie dołączyli do grona uczniów szkoły. Podczas ślubowania uczniowie zostali pasowani przez naszego gościa honorowego - Pana Konsula Andrzeja Szydło, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym uroczystym dniu.

Na zakończenie klasa IV zaskoczyła nas zabawnym przedstawieniem o trudach pracy nauczyciela. Był śmiech, wzruszenia i wielka duma z naszych uczniów!  


Wycieczka do Montmorency

W niedzielę, 10 października 2021 r., odbyła się wycieczka do Montmorency, podczas której zwiedziliśmy kolegiatę św. Marcina oraz oddaliśmy hołd naszym rodakom pochowanym na cmentarzu Les Champeaux. Szczególnym punktem wycieczki było złożenie kwiatów na grobie Cypriana Kamila Norwida, którego dwusetna rocznica urodzin wypada w tym roku. 

Po zwiedzaniu skorzystaliśmy z pięknej pogody i spędziliśmy miło czas na pikniku w Ośrodku Księży Pallotynów.


Rok Szkolny 2021/2022

Dnia 5 września Mszą Świętą rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022. W sobotę 11 września po krótkim zebraniu z rodzicami odbyły się pierwsze zajęcia.


Rok  Szkolny  2020/2021

 W Niedzielę 16 Maja uczciliśmy  imieniny ,urodziny i rocznicę święceń  kapłańskich  Naszego Księdza Proboszcza Mariana Falenczyka.


 

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców pod poniższym adresem można obejrzeć zdjęcia z zakończenia roku 2020/2021

https://photos.app.goo.gl/b8PT6TXXvV67j22d8

 

Zakończenie roku 2020/2021


Pożegnanie Siostry Aleksji i Siostry Damiany


Pielgrzymka szkolna do Bazyliki Świętej Teresy w Lisieux i plaża w Cabourg

 

Dnia 13.06.2021 odbyła się pielgrzymka do Lisieux. Mieliśmy okazję uczestniczyć w Bazylice we Mszy Św. Zwiedziliśmy muzeum, które przedstawia życie św. Tereski od dzieciątka Jezus, oraz Klasztor karmelitanek, gdzie znajduje się zabalsamowane ciało Świętej. 

 

 

Skorzystaliśmy również z pięknej pogody i udaliśmy się do pobliskiego miasteczka Cabourg na plażę,gdzie wszyscy dobrze się bawili.

Dzień Dziecka

To był dzień! Piękna pogoda, zabawy, muzyka i pyszny poczęstunek! Niech żyją dzieci! 


Święta Majowe

1  Maja - Święto Pracy

2  Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3  Maja - Święto Konstytucji 3 Maja, Święto Maryi Królowej PolskiŚwięta Wielkanocne

 Tuż przed Niedzielą Palmową dzieci otrzymały upominki wielkanocne, wywieszono prace kl.1 i kl.2  oraz odbył się mały przedświąteczny kiermasz.


Konkurs recytatorski klas I i II

Biega, krzyczy pan Hilary:

"Gdzie są moje okulary?"

 

20 marca odbył się konkurs recytatorski klas I i II. Uczniowie zaprezentowali wiersz Juliana Tuwima p.t. "Okulary". 


Pora na karnawał

A po Świętach... pora na karnawał! W tę sobotę ubraliśmy się w kolorowe stroje i rozpoczęliśmy karnawał! Malowaliśmy maski, w których później poszliśmy na szkolny bal karnawałowy. 


Pasowanie na ucznia

Udało się pomimo ciężkich czasów uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowania i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dziękujemy Pani Hani za przygotowanie uczniów. Brawo dla wszystkich. Życzymy wielu sukcesów i niekończącej się ochoty do nauki.

Zakończyliśmy okres świąteczny wspólnym kolędowaniem w kaplicy NPNMP. Jedna z uczennic, Kaya, przygrywała nam na dawnym instrumencie - Viola da gamba, popularnym w renesansie i baroku.


Po Nowym Roku 2021 z okazji Święta Trzech Króli, dzieci kosztowały ciasto królewskie i kto miał troszkę szczęścia, ten zdobył koronę.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji 12 grudnia odbył się szkolny Opłatek. Można też było podziwiać prace konkursowe i Szopkę. 

Mikołajki

Św. Mikołaj  zawitał do Nas 5 grudnia. Dzieci dostały upominki.

Tak jak co roku Mikołaj w naszej szkole został przywitany przez wszystkich z wielkim entuzjazmem.

11 Listopada czyli Dzień Niepodległości.

Dzieci w klasach odśpiewały hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego''. Wysłuchały również

wykładu p. Hani Zaworonko-Olejniczak o symbolach narodowych i tak ważnym dla Nas Polaków wydarzeniu.

Uczniowie mieli okazję podziwiać kopię szabli i czapki Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kosztowały jego ulubione suchary z Sulejówka, gdzie znajduje się jego dworek i Muzeum.

Dzień 1 listopada. We Wszystkich Świętych nie można było udać się na słynne polskie groby w Paryżu i okolicach z powodu ograniczenia przemieszczania się do 2 kilometrów, również przez wirus. Pamiętamy o Nich.

Ponieważ rok 2020 jest pełen obostrzeń spowodowanych wirusem COVID 19,w Naszej Szkole nie mogą odbywać się coroczne uroczystości więc na Dzień Edukacji Narodowej 14 pażdziernika nasze Grono Nauczycielskie otrzymało skromne kwiatuszki.


Z lekkim opóźnieniem, bo w sobotę 26 września, rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny z Nowym Dyrektorem p. Leszkiem Lauferem, gdyż p. Beata Nieradka przeprowadziła się do Polski. Nastąpiła również zmiana w kadrze nauczycieli.

Myślą przewodnią dla Nas na ten rok będą słowa Naszego Patrona Jana Pawła II.

 

Tradycyjnie  w  niedzielę  odbyła  się  Msza  Święta  w  intencji  uczniów  i  poświęcone  zostały plecaki  oraz  piórniki.

 

Dzieci zapoznają się z Historią Kolei na 150-lecie istnienia Stacji Zbąszyń.