Rok Szkolny 2021/2022

  Dnia 5 września Mszą Świętą rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022.W sobotę 11 września po krótkim zebraniu z rodzicami odbyły się pierwsze zajęcia.

     Rok  Szkolny  2020/2021

 W Niedzielę 16 Maja uczciliśmy  imieniny ,urodziny i rocznicę święceń  kapłańskich  Naszego Księdza Proboszcza Mariana Falenczyka.


 

Dzięki jednemu z rodziców na poniższym linku można obejrzeć nasze

zakończenie roku 2020/2021

https://photos.app.goo.gl/b8PT6TXXvV67j22d8

 

Zakończenie roku 2020/2021


Pożegnanie Siostry Aleksji i Siostry Damiany


Pielgrzymka szkolna do Bazyliki Świętej Teresy

w Lisieux i plaża w Cabourg

 Dnia 13.06.2021 odbyła się pielgrzymka do Lisieux.  Mieliśmy okazję uczestniczyć w Bazylice we Mszy Św. Zwiedziliśmy muzeum, które przedstawia  życie św. Tereski od dzieciątka Jezus, oraz Klasztor karmelitanek, gdzie znajduje się zabalsamowane ciało Świętej. 

 

 

Skorzystaliśmy również z pięknej pogody i udaliśmy się do pobliskiego miasteczka Cabourg na plażę,gdzie wszyscy dobrze się bawili.

Dzień Dziecka

To był dzień! Piękna pogoda, zabawy, muzyka i pyszny poczęstunek! Niech żyją dzieci! 


Święta Majowe

              1  Maja - Święto Pracy

              2  Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

              3  Maja - Święto Konstytucji 3 Maja

                         - Święto Maryi Królowej Polski

 

 


Święta Wielkanocne

 Tuż przed Niedzielą Palmową dzieci otrzymały upominki wielkanocne, wywieszono prace kl.1 i kl.2  oraz odbył się mały przedświąteczny kiermasz.


Konkurs recytatorski klas I i II

Biega, krzyczy pan Hilary:

"Gdzie są moje okulary?"

 

20 marca odbył się konkurs recytatorski klas I i II. Uczniowie zaprezentowali wiersz Juliana Tuwima p.t. "Okulary". 


Pora na karnawał

A po Świętach... pora na karnawał! W tę sobotę ubraliśmy się w kolorowe stroje i rozpoczęliśmy karnawał! Malowaliśmy maski, w których później poszliśmy na szkolny bal karnawałowy. 


Pasowanie na ucznia

Udało się pomimo ciężkich czasów uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowania i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dziękujemy Pani Hani za przygotowanie uczniów. Brawo dla wszystkich. Życzymy wielu sukcesów i niekończącej się ochoty do nauki.

Zakończyliśmy okres świąteczny wspólnym kolędowaniem w kaplicy NPNMP. Jedna z uczennic, Kaya, przygrywała nam na dawnym instrumencie - Viola da gamba, popularnym w renesansie i baroku.


Po Nowym Roku 2021 z okazji Święta Trzech Króli, dzieci kosztowały ciasto królewskie i kto miał troszkę szczęścia, ten zdobył koronę.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji 12 grudnia odbył się szkolny Opłatek. Można też było podziwiać prace konkursowe i Szopkę. 

Mikołajki

Św. Mikołaj  zawitał do Nas 5 grudnia. Dzieci dostały upominki.

Tak jak co roku Mikołaj w naszej szkole został przywitany przez wszystkich z wielkim entuzjazmem.

11 Listopada czyli Dzień Niepodległości.

Dzieci w klasach odśpiewały hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego''. Wysłuchały również

wykładu p. Hani Zaworonko-Olejniczak o symbolach narodowych i tak ważnym dla Nas Polaków wydarzeniu.

Uczniowie mieli okazję podziwiać kopię szabli i czapki Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kosztowały jego ulubione suchary z Sulejówka, gdzie znajduje się jego dworek i Muzeum.

Dzień 1 listopada. We Wszystkich Świętych nie można było udać się na słynne polskie groby w Paryżu i okolicach z powodu ograniczenia przemieszczania się do 2 kilometrów, również przez wirus. Pamiętamy o Nich.

Ponieważ rok 2020 jest pełen obostrzeń spowodowanych wirusem COVID 19,w Naszej Szkole nie mogą odbywać się coroczne uroczystości więc na Dzień Edukacji Narodowej 14 pażdziernika nasze Grono Nauczycielskie otrzymało skromne kwiatuszki.


Z lekkim opóźnieniem, bo w sobotę 26 września, rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny z Nowym Dyrektorem p. Leszkiem Lauferem, gdyż p. Beata Nieradka przeprowadziła się do Polski. Nastąpiła również zmiana w kadrze nauczycieli.

Myślą przewodnią dla Nas na ten rok będą słowa Naszego Patrona Jana Pawła II.

 

Tradycyjnie  w  niedzielę  odbyła  się  Msza  Święta  w  intencji  uczniów  i  poświęcone  zostały plecaki  oraz  piórniki.

 

Dzieci zapoznają się z Historią Kolei na 150-lecie istnienia Stacji Zbąszyń.


ROK SZKOLNY 2019/2020


Bal Karnawałowy - TANECZNE PODRÓŻE

Czas karnawału uświetniliśmy, jak co roku, wspaniałym balem, podczas którego dzieci przebrane w różnorakie stroje tanecznymi krokami udały się w wiele zakątków świata. Uczestnicy mieli okazję zatańczyć francuskiego kankana, greckiego zorbę, belgijską "belgijkę", chiński taniec smoka, amerykańskiego twista, hiszpańską makarenę, wiedeńskiego walca i oczywiście nie mogło zabraknąć dostojnego, polskiego poloneza. Były też zabawy z balonami, kapeluszem, przechodzenie pod tyczką i do tego świetna muzyka. Uczniowie (i nie tylko) bawili się wyśmienicie!!! Niech żałują Ci, których nie było! Dziękujemy szczególnie pani Kasi, która z niewyczerpaną energią zagrzewała wszystkich do zabawy, a także pani Marcie i pani Justynie, które uczyły nas nowych tańców oraz pani Anecie za wsparcie. Bal nie udałby się, gdyby nie pomoc rodziców, którzy zrobili piękną dekorację, przynieśli poczęstunek, pracowali przy porządkowaniu sal. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


Jasełka

Na początku stycznia, w piękne niedzielne popołudnie przenieśliśmy się do ... NIEBA, gdzie przed wiekami dobry Bóg przygotowywał swój plan zbawienia ludzkości ... a potem do Betlejem, gdzie narodziło się Dzieciątko Jezus...

Wszystko dzięki wspaniałemu przedstawieniu Jasełek przygotowanemu przez nasze katechetki: siostrę Danielę i siostrę Filipę. Dziękujemy im za pracę i za poświęcony czas, który zaowocował wzruszającym przedstawieniem. Dziękujemy wszystkim małym i większym aktorom, którzy pokazali swój aktorski talent. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w zorganizowaniu spektaklu. 


Mikołajki i szkolny opłatek

Chociaż tego roku Mikołaj miał małe opóźnienie, to przybył do naszej szkoły przywitany przez wszystkich z wielkim entuzjazmem.


Adwent i kiermasz świąteczny

Tegoroczny adwent rozpoczęliśmy mszą świętą, na której dzieci w strojach z różnych regionów Polski zaniosły przed ołtarz adwentowe wieńce i lampiony. Na kiermaszu zorganizowanym przez Radę Rodziców można było kupić świąteczne dekoracje, ozdoby, pierniczki oraz książki z kolędami.


Pasowanie na ucznia

I stało się... 16-tego listopada uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dziękujemy pani Ani za profesjonalne przygotowanie dzieci do występu, w czasie którego mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie naszych pierwszaków. Brawo! Życzymy wielu sukcesów i zawsze niegasnącego zapału do nauki.


Święto Niepodległości

W niedzielę 10 listopada po szkolnej mszy świętej odbyło się spotkanie integracyjne rodzin zorganizowane przez Radę Rodziców z okazji Dnia Niepodległości. Przy kawie, cieście i polskich daniach można było zobaczyć ciekawą wystawę zdjęć polskich grobów w Paryżu oraz spotkać się z panią Hanną Zaeoronko-Olejniczuk, autorką książki "Na obcej ziemi". 

Malowanie szkoły

W czasie jesiennych ferii nie wszyscy odpoczywali! W dniach od 21 do 31 października 2019 odbyło się malowanie sal szkolnych. Poniżej relacja fotograficzna w tego przedsięwzięcia, w którym wzięło czynny udział kilkoro rodziców naszych uczniów. Rezultat jest imponujący! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by nasi uczniowie uczyli się w czystych pomieszczeniach.


"Dzień Nauczyciela"

Jak co roku, nasi uczniowie i ich rodzice pamiętali o święcie nauczycieli. Po krótkim występie dzieci nauczyciele i siostry katechetki otrzymali upominki. Serdecznie dziękujemy!


Tak się uczymy...

Dzięki pomocy ORPEGu i Stowarzyszeniu Wspólnota Polska nasi uczniowie mogą uczyć się z pięknych, polskich podręczników. Wszystkie dzieci pełne zapału zabrały się do nauki języka polskiego, historii, geografii i religii. Życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki w tym roku szkolnym!


Nowy rok szkolny czas zacząć!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie niedzielną mszą świętą w parafialnej kaplicy, której przewodniczył Ks. Proboszcz Marian Falenczyk. W sobotę uczniowie, których co roku przybywa, poznali swoje panie, nowe siostry katechetki oraz nowych kolegów i koleżanki.