Święta Wielkanocne


Konkurs recytatorski klas II i III

Biega, krzyczy pan Hilary:

"Gdzie są moje okulary?"

 

20 marca odbył się konkurs recytatorski klas II i III. Uczniowie zaprezentowali wiersz Juliana Tuwima p.t. "Okulary". 


Pora na karnawał

A po Świętach... pora na karnawał! W tę sobotę ubraliśmy się w kolorowe stroje i rozpoczęliśmy karnawał! Malowaliśmy maski, w których później poszliśmy na szkolny bal karnawałowy. 


Pasowanie na ucznia

Udało się pomimo ciężkich czasów uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowania i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dziękujemy Pani Hani za przygotowanie uczniów. Brawo dla wszystkich. Życzymy wielu sukcesów i niekończącej się ochoty do nauki.


Mikołajki 2020

Św. Mikołaj  zawitał do Nas 5 grudnia.Dzieci dostały upominki.

Tak jak co roku Mikołaj w naszej szkole został przywitany przez wszystkich z wielkim entuzjazmem.

 

   Wielkimi  krokami  zbliżają  się  Święta  Bożego  Narodzenia  i  z  tej  okazji  12 grudnia  odbył  się  Szkolny  Opłatek. Można też było podziwiać prace konkursowe i Szopkę

 

Po  Nowym  Roku  2021  z  okazji  Trzech  Króli  dzieci  kosztowały  ciasto  królewskie  i  kto miał

troszkę  szczęścia  zdobył koronę.  

Zakończyliśmy  okres  świąteczny  wspólnym  kolędowaniem  w  kaplicy  NPNMP.


 

Rok Szkolny 2020/2021

Z lekkim opóźnieniem, bo w sobotę 26 września, rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny z Nowym Dyrektorem p. Leszkiem Lauferem, gdyż p. Beata Nieradka przeprowadziła się do Polski. Nastąpiła również zmiana w kadrze nauczycieli.

Myślą przewodnią dla Nas na ten rok będą słowa Naszego Patrona Jana Pawła II.

 

 

Tradycyjnie w niedzielę odbyła się Msza Św. w intencji uczniów i poświęcone zostały plecaki

i piórniki szkolne.

Tak jak w poprzednich latach tak i w tym roku korzystamy z podręczników ORPEG.

 

Ponieważ rok 2020 jest pełen obostrzeń spowodowanych wirusem COVID 19, w Naszej Szkole nie mogą odbywać się coroczne uroczystości, więc na Dzień Edukacji Narodowej 14 października nasze Grono Nauczycielskie otrzymało skromne kwiatuszki.

 

  Dzień 1 listopada. We Wszystkich Świętych nie można było udać się na słynne polskie groby w Paryżu i okolicach z powodu ograniczenia przemieszczania się do 2 kilometrów. Ale pamiętamy o Nich.

 

11 Listopada czyli Dzień Niepodległości.

Dzieci w klasach odśpiewały hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Wysłuchały również wykładu p. Hani Zaworonko-Olejniczak o symbolach narodowych i o tak ważnym dla Nas Polaków wydarzeniu.

  Uczniowie mieli okazję podziwiać kopie szabli i czapki Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kosztowały jego ulubione słynne suchary z Sulejówka gdzie znajduje się jego dworek i Muzeum.

 

Dzieci zapoznają się z Historią Kolei na 150-lecie istnienia Stacji Zbąszyń.


ROK SZKOLNY 2019/2020


Bal Karnawałowy - TANECZNE PODRÓŻE

Czas karnawału uświetniliśmy, jak co roku, wspaniałym balem, podczas którego dzieci przebrane w różnorakie stroje tanecznymi krokami udały się w wiele zakątków świata. Uczestnicy mieli okazję zatańczyć francuskiego kankana, greckiego zorbę, belgijską "belgijkę", chiński taniec smoka, amerykańskiego twista, hiszpańską makarenę, wiedeńskiego walca i oczywiście nie mogło zabraknąć dostojnego, polskiego poloneza. Były też zabawy z balonami, kapeluszem, przechodzenie pod tyczką i do tego świetna muzyka. Uczniowie (i nie tylko) bawili się wyśmienicie!!! Niech żałują Ci, których nie było! Dziękujemy szczególnie pani Kasi, która z niewyczerpaną energią zagrzewała wszystkich do zabawy, a także pani Marcie i pani Justynie, które uczyły nas nowych tańców oraz pani Anecie za wsparcie. Bal nie udałby się, gdyby nie pomoc rodziców, którzy zrobili piękną dekorację, przynieśli poczęstunek, pracowali przy porządkowaniu sal. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


Jasełka

Na początku stycznia, w piękne niedzielne popołudnie przenieśliśmy się do ... NIEBA, gdzie przed wiekami dobry Bóg przygotowywał swój plan zbawienia ludzkości ... a potem do Betlejem, gdzie narodziło się Dzieciątko Jezus...

Wszystko dzięki wspaniałemu przedstawieniu Jasełek przygotowanemu przez nasze katechetki: siostrę Danielę i siostrę Filipę. Dziękujemy im za pracę i za poświęcony czas, który zaowocował wzruszającym przedstawieniem. Dziękujemy wszystkim małym i większym aktorom, którzy pokazali swój aktorski talent. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w zorganizowaniu spektaklu. 


Mikołajki i szkolny opłatek

Chociaż tego roku Mikołaj miał małe opóźnienie, to przybył do naszej szkoły przywitany przez wszystkich z wielkim entuzjazmem.


Adwent i kiermasz świąteczny

Tegoroczny adwent rozpoczęliśmy mszą świętą, na której dzieci w strojach z różnych regionów Polski zaniosły przed ołtarz adwentowe wieńce i lampiony. Na kiermaszu zorganizowanym przez Radę Rodziców można było kupić świąteczne dekoracje, ozdoby, pierniczki oraz książki z kolędami.


Pasowanie na ucznia

I stało się... 16-tego listopada uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dziękujemy pani Ani za profesjonalne przygotowanie dzieci do występu, w czasie którego mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie naszych pierwszaków. Brawo! Życzymy wielu sukcesów i zawsze niegasnącego zapału do nauki.


Święto Niepodległości

W niedzielę 10 listopada po szkolnej mszy świętej odbyło się spotkanie integracyjne rodzin zorganizowane przez Radę Rodziców z okazji Dnia Niepodległości. Przy kawie, cieście i polskich daniach można było zobaczyć ciekawą wystawę zdjęć polskich grobów w Paryżu oraz spotkać się z panią Hanną Zaeoronko-Olejniczuk, autorką książki "Na obcej ziemi". 

Malowanie szkoły

W czasie jesiennych ferii nie wszyscy odpoczywali! W dniach od 21 do 31 października 2019 odbyło się malowanie sal szkolnych. Poniżej relacja fotograficzna w tego przedsięwzięcia, w którym wzięło czynny udział kilkoro rodziców naszych uczniów. Rezultat jest imponujący! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by nasi uczniowie uczyli się w czystych pomieszczeniach.


"Dzień Nauczyciela"

Jak co roku, nasi uczniowie i ich rodzice pamiętali o święcie nauczycieli. Po krótkim występie dzieci nauczyciele i siostry katechetki otrzymali upominki. Serdecznie dziękujemy!


Tak się uczymy...

Dzięki pomocy ORPEGu i Stowarzyszeniu Wspólnota Polska nasi uczniowie mogą uczyć się z pięknych, polskich podręczników. Wszystkie dzieci pełne zapału zabrały się do nauki języka polskiego, historii, geografii i religii. Życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki w tym roku szkolnym!


Nowy rok szkolny czas zacząć!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie niedzielną mszą świętą w parafialnej kaplicy, której przewodniczył Ks. Proboszcz Marian Falenczyk. W sobotę uczniowie, których co roku przybywa, poznali swoje panie, nowe siostry katechetki oraz nowych kolegów i koleżanki.