ROK SZKOLNY 2019/2020


Bal Karnawałowy - TANECZNE PODRÓŻE

Czas karnawału uświetniliśmy, jak co roku, wspaniałym balem, podczas którego dzieci przebrane w różnorakie stroje tanecznymi krokami udały się w wiele zakątków świata. Uczestnicy mieli okazję zatańczyć francuskiego kankana, greckiego zorbę, belgijską "belgijkę", chiński taniec smoka, amerykańskiego twista, hiszpańską makarenę, wiedeńskiego walca i oczywiście nie mogło zabraknąć dostojnego, polskiego poloneza. Były też zabawy z balonami, kapeluszem, przechodzenie pod tyczką i do tego świetna muzyka. Uczniowie (i nie tylko) bawili się wyśmienicie!!! Niech żałują Ci, których nie było! Dziękujemy szczególnie pani Kasi, która z niewyczerpaną energią zagrzewała wszystkich do zabawy, a także pani Marcie i pani Justynie, które uczyły nas nowych tańców oraz pani Anecie za wsparcie. Bal nie udałby się, gdyby nie pomoc rodziców, którzy zrobili piękną dekorację, przynieśli poczęstunek, pracowali przy porządkowaniu sal. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


Jasełka

Na początku stycznia, w piękne niedzielne popołudnie przenieśliśmy się do ... NIEBA, gdzie przed wiekami dobry Bóg przygotowywał swój plan zbawienia ludzkości ... a potem do Betlejem, gdzie narodziło się Dzieciątko Jezus...

Wszystko dzięki wspaniałemu przedstawieniu Jasełek przygotowanemu przez nasze katechetki: siostrę Danielę i siostrę Filipę. Dziękujemy im za pracę i za poświęcony czas, który zaowocował wzruszającym przedstawieniem. Dziękujemy wszystkim małym i większym aktorom, którzy pokazali swój aktorski talent. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w zorganizowaniu spektaklu. 


Mikołajki i szkolny opłatek

Chociaż tego roku Mikołaj miał małe opóźnienie, to przybył do naszej szkoły przywitany przez wszystkich z wielkim entuzjazmem.


Adwent i kiermasz świąteczny

Tegoroczny adwent rozpoczęliśmy mszą świętą, na której dzieci w strojach z różnych regionów Polski zaniosły przed ołtarz adwentowe wieńce i lampiony. Na kiermaszu zorganizowanym przez Radę Rodziców można było kupić świąteczne dekoracje, ozdoby, pierniczki oraz książki z kolędami.


Pasowanie na ucznia

I stało się... 16-tego listopada uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dziękujemy pani Ani za profesjonalne przygotowanie dzieci do występu, w czasie którego mogliśmy podziwiać zdolności aktorskie naszych pierwszaków. Brawo! Życzymy wielu sukcesów i zawsze niegasnącego zapału do nauki.


Święto Niepodległości

W niedzielę 10 listopada po szkolnej mszy świętej odbyło się spotkanie integracyjne rodzin zorganizowane przez Radę Rodziców z okazji Dnia Niepodległości. Przy kawie, cieście i polskich daniach można było zobaczyć ciekawą wystawę zdjęć polskich grobów w Paryżu oraz spotkać się z panią Hanną Zaeoronko-Olejniczuk, autorką książki "Na obcej ziemi". 

Malowanie szkoły

W czasie jesiennych ferii nie wszyscy odpoczywali! W dniach od 21 do 31 października 2019 odbyło się malowanie sal szkolnych. Poniżej relacja fotograficzna w tego przedsięwzięcia, w którym wzięło czynny udział kilkoro rodziców naszych uczniów. Rezultat jest imponujący! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by nasi uczniowie uczyli się w czystych pomieszczeniach.


"Dzień Nauczyciela"

Jak co roku, nasi uczniowie i ich rodzice pamiętali o święcie nauczycieli. Po krótkim występie dzieci nauczyciele i siostry katechetki otrzymali upominki. Serdecznie dziękujemy!


Tak się uczymy...

Dzięki pomocy ORPEGu i Stowarzyszeniu Wspólnota Polska nasi uczniowie mogą uczyć się z pięknych, polskich podręczników. Wszystkie dzieci pełne zapału zabrały się do nauki języka polskiego, historii, geografii i religii. Życzymy wszystkim uczniom owocnej nauki w tym roku szkolnym!


Nowy rok szkolny czas zacząć!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie niedzielną mszą świętą w parafialnej kaplicy, której przewodniczył Ks. Proboszcz Marian Falenczyk. W sobotę uczniowie, których co roku przybywa, poznali swoje panie, nowe siostry katechetki oraz nowych kolegów i koleżanki.