Zakończenie roku szkolnego i piknik parafialny

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz Proboszcz parafii

mają zaszczyt zaprosić na uroczyste zakończenie roku szkolnego

oraz piknik parafialny, które odbędą się w niedzielę 18 czerwca 2017 roku o godz. 11.30

Program uroczystości:

• 11.30 - msza św. dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego

• 12.30 - rozdanie świadectw

• 13.15 - program artystyczny uczniów naszej szkoły

• po oficjalnej części zapraszamy na wspólny piknik, a na nim min.: Przegląd Talentów Dziecięcych - (wszystkich chętnych do wzięcia udziału w przeglądzie prosimy o zgłoszenia do 16 .06.2017 r. do Beaty Nieradki 0754821381)

W imieniu Rodziców, Nauczycieli, Uczniów i Parafian

Beata Nieradka i ks. Marian Falenczyk SAC

Zapisy do Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Arcueil

Rozpoczynamy zapisy do szkoły w Arcueil. Dotyczą one zarówno nowych jak i obecnych uczniów pragnących rozpocząć lub kontynuować naukę w naszej szkole.

Zapisu można dokonać w czasie dyżuru pani koordynator, w soboty w godzinach

od 11:45 do 12:30.

Karty zgłoszeniowe są do pobrania na szkolnej stronie internetowej lub można je otrzymać bezpośrednio w szkole.

Wiecej informacji można uzyskać u koordynatora:

tel : 0754821381 ; e-mail : nieradkab@gmail.com

Spotkanie wielkanocne

W ostatnim dniu pracy przed świętami, Wielkanocny Zajączek obdarował naszych uczniów kolorowymi i słodkimi upominkami.

Na koniec zajęć wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się w głównej sali.

Pani Dyrektor z ogromną przyjemnością ogłosiła wyniki konkursu plastycznego - „Wielkanocna Pisanka”. Jury miało trudny wybór, gdyż wpłynęło wiele prac i wszystkie były przepiękne.

Dziękujemy i gratulujemy dzieciom za udział w konkursie.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia wielkanocne.

Dzień Kobiet

Uroczysty apel z okazji przypadającego Międzynarodowego Dnia Kobiet przygotowali uczniowie i Komitet Rodzicielski.

Życzenia „wszystkiego najlepszego”w imieniu wszystkich uczniów w dniu święta kobiet złożyła uczennica III klasy.

Następnie uczniowie wręczyli kwiaty swoim nauczycielkom. Zaśpiewali też dla pań gromkie Sto Lat.

Za złożone życzenia i kwiaty dla pań nauczycielek podziękowała pani Beata, koordynator szkoły.

Jak co roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa.

Tematem przewodnim tego roku był świat zwierzątek.

Jasełka

W niedzielę 15.01.2017 uczniowie naszej szkoły przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i piosenkami świątecznymi.

Kliknąć tutaj aby zobaczyć zdjęcia

Ubieranie choinki i Wigilia w szkole.

Uczniowie wszystkich klas pięknie przystroili drzewko bożonarodzeniowe.

W ostatnim (przed przerwą świąteczną) dniu nauki, czyli 17 grudnia 2016 w naszej szkole odbyła się Wigilia.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice spędzili wspólnie ciepłe, przedświąteczne chwile. Wszystkim dopisywał uroczysty nastrój, a czas umilało wspólne kolędowanie.

Spektakl i wizyta Mikołaja

Nasi uczniowie uczestniczyli w spektaklu Lodyńskiego Teatru „Włóczykij” pod tytułem „Przygody jeża spod miasta Zgierza”.

Po przedstawieniu dzieci powitały niezwykłego gościa – Mikołaja.

Świąteczny kiermasz Bożonarodzeniowy

Serdecznie zapraszamy na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy, który będzie miał miejsce:

- w głównym wejściu szkoły (52 avenue Laplace, Arcueil ) dziś tj. w sobotę 26 listopada, po mszy świętej o godz. 18h00 oraz jutro tj.w niedzielę, 27 listopada od godziny 10h00

- oraz w niedzielę 27 listopada przed kościołem St Denis w Arcueil (33 Rue Emile Raspail, Arcueil), po mszy świętej o godz. 10.30

Nasz kiermasz będziemy kontynuować przez dwa następne weekendy, tj. 3, 4 i 10, 11 grudnia w szkole polskiej oraz przed kościołem St Denis w Arcueil (33 Rue Emile Raspail, Arcueil).